İşteMülakat.com
Hello, world! This is a toast message.

Turkcell

3,96 (269 Mülakat)
269 Mülakat Süreci

2

GNCYTNK

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

i̇lk önce kişilik envanteri, yabancı dil testi ve genel yetenek testini tarafıma ilettiler. maalesef ki bir sonraki aşamaya geçemedim

4

Stajyer

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

türkcell genç yetenek programı başvuru sürecinde öncelikle genel bilgilerinizi (eğitim, cv vs.) paylaşıyorsunuz. ardından başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde kişilik envanteri, genel yetenek testi ve i̇ngilizce dil testi tarafınıza e-mail aracılığıyla yönlendiriliyor. genel yetenek testi türkçe, matematik gibi konulardan oluşuyor. dil testi ise okuma-anlama, dil bilgisi ve dinleme soruları içeriyor.

5

Bilgi İşlem Stajyeri

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

başvurduktan sonra mailime genel yetenek sınavı gönderildi sonrasında ingilizce sınavı gönderildi. genel olarak orta derece zorluktaydı.

4

Yazılım Uzmanı

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

2024 gncytnk full-time için başvurdum ve bugün gelen mail üzerine kişilik envanteri testi, genel yetenek testi ve i̇ngilizce testlerin olacak şekilde 3 aşamadan oluşan testi yaptım. karakter testi iki aşamadan oluşuyor; ilk aşamada 80 tane kişiliğinizi ölçmeye yönelik sorudan kesinlikle katılmıyorum-katılmıyorum-kararsızım-katılıyorum-kesinlikle katılıyorum şeklinde cevaplar isteniyor. sonraki aşamada ise bir sürü karakter unsurundan (dürüstlük, sevgi, yardımseverlik, kişisel gelişim vb.) arasından en güçlü ve en zayıf 5 özelliği seçmeniz isteniyor. genel yetenek sınavında tam olarak hatırlamamakla birlikte 50-60 soru ve 25 dakika süre veriliyor. sorular eşit miktarda; sayısal, sözel, şekil (i̇q sorusu gibi) ve grafik okuma/yotumlama kategorilerinden oluşmakta. ben zamani yetiştirmedim. sayısalda 2 soru-3 soru, sözelde 2-3 soru, şekil sorularının tamamını ve grafiğin yarıdan fazlasını boş göndermiş oldum, maalesef. i̇ngilizce testi oldukça kolay, 26 sorudan oluşuyordu.

5

Uzun Dönem Stajyer

Teklifi Kabul Ettim Ortalama Mülakat

kısa dönem stajyerlerden uzun dönem stajyerler alınıyor. ben o şekilde dahil oldum, ekibin iyi olursa baya keyifli bir program.

1

Geleceği Yazanlar

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

i̇lk önce genel yetenek testi gönderildi. 50 soru 30 dakika. sorular çok zor değildi ama süre sıkıntılıydı. genel yetenek testini geçtikten birkaç gün sonra teknik test gönderildi. java alanındaki test soruları, giriş seviyesi java, spring ve sql içeriyordu. 2 tane de algoritma sorusu vardı.

5

Yetiştirilmek Üzere Mühendis

Teklifi Reddettim Mülakat Zordu

50 soruluk genel yetenek testi vardı test düşündürücü zor değil ama vakit yetmiyor sanırım ne kadar sürede ne kadar doğru yanıtladığını kontrol ediyorlar daha sonra teknik test aşaması

4

Yetiştirilmek Üzere Mühendis

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

türkcell'in yazılım öğretme bootcampine kayıt oldum. kayıtta kişisel bilgilerimi ve neden bootcampe katılmak istediğimi sordular. kayıttan sonra genel yetenek testine girdim. testte zeka ve mantık soruları vardı. test çok zaman alıcıydı sürede biraz zorlandım ama sanırım yaptıklarım doğruydu 2. aşamaya geçtim.

4

Uzun Dönem Stajyer

Teklif Yapılmadı Mülakat Zordu

bir uygulama üzerinden hem sayısal yetenekleri hem karakter testini hem de ingilizce testini çözdürdüler.sonrasında vaka analizi oldu.en son iki kişiyle i̇k görüşmem vardı.o kadar detaylı aşama ve testlerden geçtikten sonra en son iş teklifi aşamasında kabul almadım ve sebebini ve söylemediler.çünkü ik mülakatında sadece basit kişise3l sorular sorulmuştu.

Soru: daha önce uygulamalarımızı kullandınız mı?

1

Stajyer

Teklif Yapılmadı Mülakat Çok Zordu

genel yetenek testi yollandı ve çok zordu. yaklaşık olarak 1 saatte 100 soru çözmemizi beklediler. doğal olarak yetiştiremedim.

Sana en uygun işvereni bul..

Anonim olarak bilgi paylaş,
premium hesaba sahip ol.

50 Bin+ anonim üye, toplamda 70 Bin+ bilgi paylaştı.

Sayfayı paylaş