İşteMülakat.com
Hello, world! This is a toast message.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Üyelerimizin sınırsız erişime sahip olabilmeleri için mevcut veya önceki işyerlerine ait mülakat, maaş veya yorum bilgilerini girmelerini istediğimiz için, maaş bilgilerine doğrudan çalışanlar aracılığıyla ulaşıyoruz. Bu bize bir şirketin belirli bir pozisyonundaki maaşları toplamamıza olanak sağlıyor. Biz maaş bilgilerini asla doğrudan paylaşmıyor, kişilerin gizliliğini korumak için maaş skalalarına yerleştirip yayınlıyoruz.

Bizim bir şirket için yayınladığımız şirket puanı, o şirket için çalışanları tarafından “şirket memnuniyetleri” hakkında beş kırılımdan birini seçmeleri sonrasında oluşuyor. Şirket puanında bütün yanıtların ortalamasını gösteriyoruz.

Önceki yorumlarınızı, girdiğiniz bilgileri düzenlemek veya kaldırmak için sadece üye girişi yapın ve ‘hesabım’ alanını tıklayın. Orada, maaşlar ve yorumlar sayfalarında önceden girdiğiniz bilgilerin tümünü görmeniz mümkün olacaktır.
Önceden girdiğiniz bir bilgiyi düzenlemek istiyorsanız, bu bilginin yanındakı ‘düzenle’ bağlantısını tıklayın. Gerekli değişiklikleri yapın ve değişiklikleri ‘kaydet’i tıklayın. Değişiklikler kaydedildikten sonra yazınız İşteMülakat Ekibi’nin bir üyesi tarafından onaylanana kadar “Kontrol Ediliyor” statüsünde olarak işaretlenir. Eğer siteden önceden girdiğiniz bilgileri kaldırmak istiyorsanız, bunun için sadece ‘sil’i tıklamanız yeterli.

Girilen her bir bilgi sitede gösterilmeden önce veri kalitesini korumak ve her yazının Topluluk Kurallarına uygun olduğundan emin olmak için, İşteMülakat Ekibi tarafından gözden geçirilir. Bu girilen bilgileri incelemek ve onaylamak İşteMülakat Ekibi’nin bir üyesi için 24 saat kadar uzun sürebilir (eğer şirket sistemimizde yoksa daha da uzun olabilir). Birkaç gün sonra hala girdiğiniz bilgileri göremiyorsanız, bu gönderinizin sitede görüntülenmek için onaylanmadığı anlamına gelir. Bu durum, Hesabım içinde “Red” statüsü olarak yansıtılacaktır.
Bu onaylanmamış bilgileri, kurallarımız çerçevesinde güncellemeniz ve sitede görüntülemek için minimum kelime sayısı gereksinimlerini sağlamanız için izin verilecektir. Güncellemelerinizden sonra yaptığınız tüm değişiklikler İşteMülakat Ekibi’nin bir üyesi tarafından onay için yeniden gözden geçirilecektir.

Kullanım koşulları veya topluluk kuralları açısından uygun olmadığını düşündüğünüz bir yazı görürseniz, lütfen istemulakat.com/iletisim adresine iletişime geçerek bize bildirin. (sadece faydalı olmadı olarak işaretlemek yeterli değildir). İşteMülakat Ekibi’nin bir üyesi konuyla ilgilenecek ve gerekli önlemi alacaktır.

Biz bunu “paylaş-faydalan” modeli olarak adlandırıyoruz. Sizin bize doğru bir adım, sonrasında bizim ise size doğru binlerce adım attığımız bu model, bizim yeterli sayıda maaş, şirket yorumu ve sizlerle geri paylaşmamızı sağlamak için oluşturulmuştur. Biz bu modelin oldukça adil olduğunu düşünüyoruz. Gerekli bilgilerden birini (anonim mülakat, maaş ve şirket yorumu) paylaşmanız yalnızca bir iki dakikanızı almaktadır, fakat sonrasında saatlerce inceleyebileceğiniz binlerce gönderiye ulaşabilirsiniz.

Tüm mesajlar diğer kullanıcılara anonimdir. E-posta adresiniz veya kişisel bilgileriniz (girilmesi isteğe bağlı olan- opsiyonel cinsiyet,doğum yılı vs. gibi bilgiler) gösterilmez.

Hala öğrenciyseniz ve iş deneyiminiz yoksa sadece öğrenci (.edu uzantılı) e-posta adresi kullanarak bir deneme hesabı oluşturabilirsiniz. Geçerli bir öğrenci e -posta adresi kullanarak 12 ay boyunca sınırsız erişime ulaşırsınız. Bir deneme hesabı oluşturdunuz ancak 12 ay erişim alamadıysanız lütfen hesap bilgilerinizi istemulakat.com/iletisim adresinden iletişime geçin. Bu e-posta sizin öğrenci hesabınızdan gelmelidir. Oradan hala öğrenci olduğunuzu doğrulamamız ve hesabınıza erişim sağlamamız mümkün olacaktır.

Girilen bilgileri topluluğumuza iletmeden önce tüm kullanıcıların e-posta yoluyla kayıt olup, hesaplarını doğrulaması gerekir. Bu doğrulama işlemi şüpheli kullanıcıları veya sahte mesajları belirlemeye ve tedbir almamıza olanak sağlar. Ayrıca, tüm girilen bilgileri konusunda tecrübeli ekibimiz kontrol eder ve doğruluğunu teyit etmeye çalışır. Bunlara ek olarak, aktif katılımlı bir topluluğun gözden geçirdiği bilgiler, güvenilir doneler toplamamızı sağlar.

Dilediğiniz bir E-posta hesabıyla kayıt olabilirsiniz.

Hesabınızı etkinleştirme / aktive etme e- postası için bekliyorsanız özür dileriz. Gecikme bizim kontrolümüz dışında e-posta sağlayıcıları sebebiyle de olabilir. Bu süre zarfında İşteMülakat Ekibi, tüm mülakat, yorum ve maaşlara ulaşmanız için hesabınızı aktive edebilir. Bunun için istemulakat.com/iletisim adresinden iletişime geçmeniz yeterli. Biz size ulaşacağız.

Bir şirket olarak daha çok yoruma ihtiyacınız var ise, çalışanlarınıza sitemizden link paylaşarak yorum ya da mülakat süreçlerini paylaşmasını sağlayabilir, böylelikle şirketinize hangi şartlarda çalışmaya geleceğini bilen, mülakat sürecinizden haberdar bilinçli adaylar ile karşılaşabilirsiniz.

Şirketiniz için yapılmış bir yorumu silemezsiniz veya siteden kaldıramazsınız. Fakat kullanım koşulları veya topluluk kurallarımız açısından tutarsız olduğunu hissettiğiniz bir mesaj görürseniz kaldırılması gerekir. Lütfen bunları bize bildirin. Yorumlar altındaki “uygunsuz” linkine tıklayın veya istemulakat.com/iletisim adresine mesajın niçin kaldırılması gerektiğini açıklayarak iletişime geçin. İşteMülakat Ekibi’nden birisi sorunla ilgilenecek ve gereken önlemi alacaktır.