İşteMülakat.com
Hello, world! This is a toast message.

Arçelik

Ortalama Puan: 4,04
(422 Mülakat Ortalaması)

422 Mülakat Süreci

5

Makine Mühendisi

Teklifi Kabul Ettim Ortalama Mülakat

koç kariyer sisteminden ilanlara başvurdum. i̇lk önce itep sınavı istiyorlar, basit bir sınav. daha sonra başvurduğum birim için birim yöneticisi ile teknik mülakat gerçekleştirdim. 1 ay sonra oranın başkasıyla devam ettiğini söyleyip başka bir ilana yönlendirdiler. yeni ilan için o hafta içinde birim yöneticisi ile görüşme ayarlandı, daha sonra direktör görüşmesi yapıldı. direktörden sonra merkez ık ile görüşme yapıldı ve case study verildi. case study zor değildi. sonra onay sürecine girdim ve 10 gün içinde teklif yapıldı. bu süreç ilk görüşmeden teklife kadar 1 ay sürdü. i̇nsanlar genel olarak kibar, samimi ve saygılı. mülakatlar genel ık mülakatları şeklinde oluyor, cvden sorular geliyor, sohbet tadında geçiyor.

Soru:

4

Boyahane Üretim Mühendisi

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

linkedin de gördüğüm bir ilan üzerine beni telefondan aradılar ve bir onay alıp ingilizce testi gönderildi. test yaklaşık bir hafta içinde açıklandı ve bir hafta sonra tekrar arandım ve departman sorumlusu ile mülakat gerçekleştirdim bu mülakatın sonucu bir haftada geldi ve genel olarak kendimi tanıtmamı ilgi alanlarım, yaptığım proje gibi sorular soruldu. ne yazıkki elendim. mail ile geri dönüş sağlandı.

3

Uzun Dönem Stajyer

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

genel yetenek testiyle ilgili bilgi paylaşmak adına yazıyorum. program fresh start. 60 soru ve yirmi dakikadan oluşuyor. süre kısıtlı o yüzden olabildiğince efektif kullanıp zor gelen sorular geçilmeli. tarama sistemi yani tyt mantığı gibi diyebiliriz. i̇yi şanslar.

4

i̇k'dan arama daha sonra itep (grammar, listening, reading, vocabulary, writing, speaking) yaklaşık 90 dk. advanced c1 seviyesinde bir sınav diye bilgi verildi. sınavı geçtikten sonra teknik mülakat ayarladılar işe gireceğiniz birimdeki yöneticilerinizle. burada dikkat edilmesi gereken yeni mezun olduğunz için cv ' nize göre soru soruyolar. yani mesela elektrik motorları ile ilgili aran iyiyse o alanda soru soruyolar daha çok. bazen detaya iniyorlar. bunun ötesine daha geçemdim.

Soru: seni neden işe almayalım? kendinden bahset ? günlük hayatında neler yapıyorsun? hobilerin neler? bu soruları da belki rahartlatmak için soruyorlardır önemli değildir ama yine de düzgün cevap verin.

1

Hukuk İşleri Sorumlusu

Teklif Yapılmadı Mülakat Zordu

genel yetenek i̇ngilizce sınavına katılımın ardından, sınav sonuçlarımın kariyer koç web sitesi üzerinden takip edilebileceğimi iletmişlerdi. sınav sonuçlarım yaklaşık 1 ay içinde yayınlandı. olumlu sonuçlandı. öteki aşama için ulaşım sağlayabilecekleri yazıyordu. fakat kimse tarafıma dönüş yapmadı. kendilerine ulaşamadım. tamamen zaman kaynıydı.

1

Yazılım Mühendisi

Teklif Yapılmadı Mülakat Çok Kolaydı

süreç toplam 1.5-2 ay sürdü, her şey olumluydu 1 hafta içerisinde sonuçlandırılacağı söylendi. 3 hafta sonra olumsuz diye belirttiler tabii ki neden olduğunu söylemediler.

5

Kalıp Süreç / Proses Mühendisi

Teklifi Reddettim Ortalama Mülakat

önce ik tarafından arandım. ardından bir adet ingilizce sınavı yaptım. sonra case study üzeirnden bir konu için görüş sunumu.

4

Uzun Dönem Stajyer

Teklifi Kabul Ettim Mülakat Çok Kolaydı

okulumuzun havuzundan tercih edip gittiğim bir firma, ankara sincan osb'de yer almakta. staj süresince çok ilgilenmediler.

4

Endüstri Mühendisi

Teklif Yapılmadı Ortalama Mülakat

i̇k tarafından arandıktan sonra i̇ngilizce testi gönderildi itep testiydi, advanced seviyeydi, sonrasında takım lideri ve direktör ile görüşme oldu, yaklaşık 50 dk sürdü, aynı gün içerisinde ik tarafından arandım ve kişilik envanteri, case study atadıklarını, ayrıca ertesi gün işin ik görüşmesi yapıp yapamayacağım soruldu. i̇k görüşmesine girdikten sonra güncelleyeceğim.

5

Stajyer

Teklifi Kabul Ettim Ortalama Mülakat

telefon görüşmesinde neden burada çalışmak istiyorsun hangi alana ve neden ilgilisin tarzında sorular

Sana en uygun işvereni bul..

Anonim olarak bilgi paylaş,
premium hesaba sahip ol.

50 Bin+ anonim üye, toplamda 70 Bin+ bilgi paylaştı.

Sayfayı paylaş